Dňa 15. apríla 2015 sa na FPV UKF v Nitre konal pilotný ročník Študentskej vedeckej konferencie (ŠVK), ktorej súčasťou bola aj sekcia Geografia a regionálny rozvoj, ktorá sa konala v priestoroch našej katedry. Na priebeh podujatia dohliadala odborná a hodnotiaca komisia v zložení:

Predseda komisie: doc. RNDr. Alena Dubcová, CSc.

Členovia komisie: RNDr. Lucia Šolcová, PhD., RNDr. Hilda Kramáreková, PhD.

Na konferencii vystúpili študenti rôznych stupňov i odborov štúdia, čo sa pozitívne podpísalo pod zvýšenie kvality udalosti. Vďaka širokospektrálnemu zameraniu príspevkov boli prezentované práce z oblasti humánnej, fyzickej i regionálnej geografie, medzi ktorými nechýbali ani štúdie z problematiky regionálneho rozvoja či didaktiky geografie. Odborná komisia adresovala študentom inšpiratívne otázky a podnety, ktoré môžu zužitkovať vo vedeckom bádaní v budúcnosti. Na záver podujatia obdržali všetci prezentujúci účastnícky diplom, pričom autori dvoch najlepších prác si prevzali vecné ceny z rúk dekana FPV UKF v Nitre, prof. RNDr. Libora Vozára, CSc.

1. miesto: Bc. Jana Kučeráková

Téma práce: Potenciál rozvoja cestovného ruchu v obci Sobotište

Školiteľka: RNDr. Lucia Šolcová, PhD.

2. miesto: Bc. Tatiana Pienčáková, Bc. Lukáš Ondriš

Téma práce: Odlož učebnicu, vyjdi von

Školiteľka: RNDr. Zuzana Rampašeková, PhD.